Tréninky

Jak se u nás trénuje ...

Tréninky skoků do vody se skládají ze systematické suché přípravy a samotných skoků do vody v bazénu.

Suchá příprava

Pro suchou přípravu je vyhrazena jedna hodina v tělocvičně. Zde se děti komplexně připravují na samotný výkon v bazéně. Suchá příprava zahrnuje trénink gymnastiky, baletu, atletiky a skoků na trampolíně. Trénink v tělocvičně máme většinou rozložený do několika fází, tak aby se děti nejdříve rozehřály, protáhly, zaposilovaly si a dále se věnovaly vybrané specifické sportovní disciplíně (gymnastika, akrobacie, balet, atletika a/nebo skoky na trampolíně).

Náš klub disponuje profesionálně vybavenou tělocvičnou, máme zde k dispozici gymnastický koberec pro gymnastickou a baletní průpravu, airtrack na nácvik akrobacie, malou a velkou trampolínu s nácvikovým pásem, tzv. lanžem pro přípravu rotací a vrutů. Dále zde trénujeme na různých velikostech žíněnek a pracujeme s příslušným sportovním náčiním (lavičky, švihadla apod.).

tělocvična 2

 

 

 

 

 

 

 

Skoky do vody v bazéně

Na skoky v bazéně je rovněž vyhrazena jedna hodina. K dispozici jsou tři profesionální skokanská prkna (dvě jednometrová prkna a jedno třímetrové). K přípravným skokům jsou využívány i různě vysoké okraje bazénu. K technicky složitějším skokům lze rovněž využít nácvikový pás, tzv. lanž. Před započetím samotného skákání do vody se děti nejprve učí práci s prknem a až následně jednotlivým technikám skoků (ve spojení s nácvikem v tělocvičně viz výše) od nejlehčích až po ty složité.

Prkna

   

 

 

 

 

 

 

 Proč začít skákat do vody ...

Skoky do vody jsou velmi atraktivním různorodým sportem. Děti se zde naučí mnoha sportovním disciplínám, pozitivně vybijí nadbytečnou energii, zvýší si fyzičku, zlepší si koordinaci pohybu, získají cit pro estetiku pohybu, posilují odvahu a nabývají zdravou sebedůvěru. Ač jsou skoky do vody spíše individuálním sportem, v našem klubu panuje přátelská atmosféra, kde si děti vytváří přátelství někdy i na celý život. Děti vedeme k fair play sportovnímu chování.

proč skoky

 

 

 

 

 

 

 


Týdení rozvrh tréninků

Pondělí :

14:00 - 16:00 hod.     Marie Šebková

16:00 - 18:00 hod.    Iveta Jirková

Úterý :

16:00 - 18:00 hod.    Iveta Jirková, Tereza Novotná

Středa :

14:00 - 16:00 hod    Tereza Novotná

16:00 - 18:00 hod    Ivana Fučíková, Tereza Novotná

Čtvrtek :

14:00 - 16:00 hod   Marie Šebková, Šárka Panská (gymnastika)

16:00 - 18:00 hod   Iveta Jirková, Tereza Novotná, Šárka Panská (gymnastika)

Pátek :

16:00 - 18:00 hod    Ivana Fučíková, Tereza Novotná

 


Zobrazeno: 5689