Provozní informace k 31. 5. 2021

Vytvořeno: pondělí 31. květen 2021 9:17

Provozní informace k 31.5.2021

Vážení rodiče a členové Klubu Slavia Praha - skoky do vody

Doufám, že jste všichni zdraví a daří se vám dobře.

Omlouvám se, že píši po tak dlouhé době, ale bohužel jsme neměli k dispozici žádné zprávy, které bychom vám mohli sdělit. A i když to vypadá, že pandemie povoluje, situace je stále nejistá a těžko předvídatelná.
 
Co se týká bazénů, tak bohužel má naše vláda zatím jiné priority než je tělesný pohyb  a sportovní aktivity dětí.
 
I přes velkou snahu Českého svazu plaveckých sportů a jeho zapojení do konzultací týkajících se otevření bazénů, jsou tyto stále na posledním místě žebříčku vládních priorit rozvolňování.
Otevírají se venkovní koupaliště a bazény, ale v Praze neexistuje žádný venkovní bazén, který by byl vybaven pro skoky do vody, kde bychom mohli trénovat.
 
Od pondělí 31.5. sice vláda povolila otevírání i vnitřních bazénů, ale informace, které máme jsou stále pouze z novin a podmínky pro registrované sportovce nejsou zcela jasné. Zatím je podmínka 1 osoba na 15m2 a není přesně stanovené, jak často se mají testovat registrovaní sportovci. Pro veřejnost je to test při každém vstupu, což je u sportovců dost nereálné.
 
Nicméně otevírání bazénů záleží především na jejich provozovatelích a je hlavně ovlivněno finanční náročností provozu bazénů a podmínkami státních covidových kompenzací. To znamená, že každý provozovatel si musí nejdříve spočítat, jestli mu finance získané ze vstupného veřejnosti a nájmu klubů zaplatí náklady na provoz a jestli převýší státní covidové dotace. Pokud se mu to nevyplatí, neotevře.
 
Bazén na Slavii je bohužel jedním z těch zařízení, kde příjem z nájmu sportovních klubů náklady na provoz vnitřního bazénu během prázdninových měsíců nepokryje. Proto přes léto otevírá pouze venkovní bazén. Vnitřní bazén je v současné době vypuštěný a jeho napuštění, je tak finančně náročné, že se nevyplatí jej na krátkou dobou před prázdninami otevírat. 
 
Je mi to velmi líto, ale z těchto důvodů nebudeme moci do konce června v bazénu na Slavii trénovat.
 
Doufám, že se situace přes léto zlepší natolik, že budeme moci začít od září zase trénovat podle starého tréninkového rozvrhu, jak je uveden na našich stránkách. Hodiny máme již objednané.
 
Nicméně chápu, že jste mohli pro vaše děti najít jiné činnosti, které byly během pandemie dostupnější a jsem v případě, že se rozhodnete nepokračovat ve skocích do vody, samozřejmě připravena vrátit vám neodebranou část příspěvků, které jste platili v září loňského roku na trénink dětí. V tom případě mi napište mail a já vám peníze zašlu zpět.
 
Budeme ale nesmírně rádi pokud nám zachováte přízeň a vaše děti se vrátí zpět k nám, do bazénu a budou ve skocích pokračovat.
 
Informace ohledně tréninků, závodů i dalších aktivit budou i nadále na stránkách Klubu: www.skokydovodypraha.cz
 
Přeji vám krásné léto plné pohody a hlavně zdraví.
Děkuji vám mnohokrát a budeme se na vás těšit.

Hezký den
 
Mgr. Hana Novotná a celý team trenérů Slavia Praha
Zobrazeno: 168